Gruzex
Kraków

Jak można zapłacić za wynajem kontenera?

Nasza firma dokłada starań, by każdy klient mógł wybrać nie tylko odpowiednią wielkość kontenera, ale również preferowaną formę rozliczenia. Dlatego oferujemy dwie formy rozliczenia za kontenery: gotówkę lub przedpłatę na konto. Jeśli zdecydujesz się na płatność gotówką, to oczekujemy, że rozliczenia nastąpi w dniu dostawy kontenera.

Jeśli postawisz na przedpłatę na konto, to przelew powinien dotrzeć do nas przed planowanym terminem dostarczenia kontenera. Co ważne, obie formy płatności dedykowane są jednakowo do klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucji użyteczności publicznej.

 

Co wpływa na cenę wywozu gruzu lub śmieci z Krakowa i okolic?

Cena wywozu gruzu oraz wynajmu kontenera ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu różnych kwestii. Najważniejsze pozostaje oczywiście to, jakich odpadów będziesz chciał się pozbyć. Innych kosztów musisz się spodziewać za wywóz czystego gruzu (na przykład resztek cegły, ceramiki, czy betonu), a innych za zmieszane odpady remontowo-budowlane, a więc za takie, w których gruz występuje w połączeniu ze styropianem, wełną mineralną, czy nawet z płytami gipsowo-kartonowymi. Jeszcze inny cennik będzie obowiązywał za wywóz samych materiałów izolacyjnych, większych gabarytów, czy nawet odpadów zielonych.

Musisz liczyć się też z tym, że na ostateczny cennik wpłynie wielkość wybranego kontenera i im większa pojemność Cię zainteresuje, tym wyższych kosztów musisz się spodziewać. Kluczowe znaczenie ma również to, gdzie mamy dostarczyć zamówiony kontener. Współpraca z klientami, którzy mieszkają lub prowadzą firmę w sąsiedztwie naszej firmy, oznacza niższe koszty. Dowóz kontenera na drugi koniec miasta, czy poza jego rejony oznacza wyższe koszty, ale podyktowane jest to oczywiście dłuższym czasem realizacji usługi, czy wyższymi cenami paliwa.

Mimo wszystko, nasza firma i tak stara się sprostać oczekiwaniom rynku, więc możesz liczyć na konkurencyjne stawki za profesjonalne wsparcie.

 

Jakie kontenery możesz u nas wynająć?

W naszej ofercie pojawiają się trwałe i solidne kontenery, które możesz dobrać pod względem wielkości. Wśród oferowanych konstrukcji znajdziesz między innymi kontener KP5, którego wymiary to 3,4 x 1,7x 0,7 m. jednak to nie wszystko, ponieważ do wyboru masz również kontener KP7 o wymiarach 3,4 x 1,7 x 1,1 m, czy  kontener KP14 o wymiarach 3,8 x 2,3 x 1,6 m.

 

Jak powinieneś wybierać kontener?

Nasze kontenery zawsze powinieneś wybierać adekwatnie do rodzaju prowadzonych prac, czy ilości odpadów, jakie uda Ci się zebrać. Jeśli postawisz na przypadkowy wybór, to możesz narazić się nie tylko na rozczarowanie, ale na niepotrzebne wydatki, ponieważ wykorzystanie kontenera o nieodpowiedniej pojemności zwykle tak się kończy.

Dlatego już na etapie wyboru weź pod uwagę, ile odpadów uda Ci się zebrać i jakie dokładnie będą to śmieci. W razie problemów z wyborem pamiętaj, że chętnie udzielimy Ci swojego wsparcia. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą o posiadanych kontenerach, więc wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, a szybko Ci wskażą, jakim rozwiązaniem powinieneś się zainteresować.

 

Jakich odpadów nie powinieneś wrzucać do naszych pojemników?

Swoje pojemniki dedykujemy do wywozu gruzu oraz innych odpadów remontowo-budowlanych. Dlatego nie pozwalamy na ich wykorzystywanie do wywozu leków, odpadów medycznych, czy szkodliwych substancji. Dodatkowo zabraniamy też wykorzystywania naszych kontenerów do wywozu resztek żywności, fekaliów, czy nawet elektroniki.

 

Czy dostarczamy kontenery również poza Krakowem?

Tak! Nasza firma powstała z myślą o tym, by świadczyć swoje wsparcie nie tylko firmom i mieszkańcom Krakowa, ale również z okolicznych miejscowości. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć kontener lub zająć się wywozem odpadów remontowo-budowlanych z miejsc oddalonych od 5 do 50 km od Krakowa, a nawet dalej. Wszelkie szczegóły współpracy pozostawiamy do indywidualnego ustalenia, więc zachęcamy do kontaktu!

 

Czy w Krakowie można za darmo oddać gruz?

Oczywiście, że tak, ponieważ do dyspozycji pozostaje PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Niestety trzeba liczyć się z tym, że tego typu punkty nie są dla wszystkich i będą pewne ograniczenia związane z darmowym przyjmowaniem gruzu. Przede wszystkim PSZOK przyjmuje za darmo gruz od osób, które wygenerowały odpady remontowo-budowlane w toku prac prowadzonych wewnątrz gospodarstwa domowego.

Do tego ilość odpadów nie może przekraczać 200 kg. Ze względu na uwarunkowania techniczne odpady trzeba dostarczyć do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych własnym pojazdem. Jego dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać  3,5 tony oraz wysokości do 2,5 m.

 

Gdzie w Krakowie przyjmowane są za darmo śmieci po pracach remontowo-budowlanych?

Każdy mieszkaniec Krakowa może skorzystać z punktu PSZOK. Na terenie Krakowa działają aż dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, więc można zdecydować, do którego ostatecznie się zgłosimy. Pierwszy to PGOW na ulicy Krzemienieckiej, a drugi to Lamusownia na Nowohuckiej. Z racji tego, że PSZOK przyjmuje za darmo śmieci po pracach remontowo-budowlanych od mieszkańców Krakowa, warto zabrać dokumentu, które potwierdzą, że mamy do tego prawo.